Kdo jsme

logo_konskeknihy_web

Ti, kteří vydávají a prodávají klasické knihy

Jsme pořád ti samí, kteří vydávají a prodávají knihy na www.konskeknihy.cz! Naše malá rodinná firma Arcaro s.r.o. žije především koňmi a máme radost, že jsme přišli na novou cestu, jak k Vám dostat zajímavé knižní tituly. 

Arcaro s.r.o.
se sídlem Divadelní 1604/8, 586 01 Jihlava
IČO: 043 15 821, DIČ: CZ04315821
kontakt 725 802 077, info@arcaro.cz
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně, spisová značka C 89311

 

Ti, kteří měli štěstí

Získali jsme krásnou příležitost dostat do rukou desítky historických knih o koních, které byly zapomenuté v dřevěné truhle (Děkujeme za tu příležitost! Ty víš ...). Rozhodli jsme se, že některé pro Vás zdigitalizujeme. Nepůjde to snadno, protože většina je vázaná autorským zákonem. Pro začátek však můžeme publikovat všechny vojenské služební knihy, které spadají pod výjimku z autorského zákona podle § 3, odst. a). U některých dalších publikací budeme spolupracovat s agenturou Dilia na dohledání potomků autorů nebo odlicencování. To se nám už podařilo u děl od kpt. Dobeše a Antonína Lechnera.

Zde ukázka zlomku knih, které jsou součástí "pokladu": 

 

A další knihy se skrývají v knihovnách koňských knihomolů, kterým už teď děkujeme, že se rozhodli s námi spolupracovat. Pokud chcete i Vy, stačí nám napsat na info@arcaro.cz, a cestu najdeme.

Ti, kteří se nebáli a investovali

Zajistit pro vás možnost, abyste si mohli prohlížet historické knihy, nebylo technicky snadné. Zaprvé knihy nemůžeme skenováním poničit, ostatně hodnota každé z nich je až několik tisíc korun. Proto jsme museli nakoupit speciální scanner:

Do zahájení digitalizace jsme už investovali desítky tisíc korun. Ať už do vybavení, e-shopu nebo do mnoha hodin skenování a dodatečné úpravy knih. Proto jsme přístup k nejhodnotnějším historickým publikacím zpoplatnili a (na rozdíl od těch, které jsou zdarma) není možné je ani tisknout. Prosíme, nemějte nám to za zlé. Jen chráníme svou práci. S chytrým telefonem si knihu můžete vzít téměř kamkoli i přes tato omezení. 

V blízké budoucnosti ale nabídneme vytištění celé knihy a její svázání na objednávku.

 

Ti, kteří chtějí vrátit život vyprodaným knihám

Chceme touto cestou nabídnout vyprodané tituly. Sice "papír je papír", ale když jiná možnost není? Všichni přeci žádáme od knih především informace. Proto vyzýváme všechny autory či nakladatele, kteří takové tituly mají, aby se k nám přidali. Podmínky stanovujeme individuálně. Stačí napsat na info@arcaro.cz.

 

Ti, kteří chtějí, aby moderní technologie pomáhaly

Líbí se nám možnost, že si jakoukoli eKnihu otevřete na svém chytrém telefonu přímo ve stáji a můžete rychle vyhledat informace, které potřebujete. Jsme v 21. století a přestože milujeme vůni papíru, cíl je pořád stejný: Chceme se učit pro blaho našich koní.